Lokalizacja zakładów produkcyjnych z dala od miejskiego zgiełku może mieć swoje plusy - niższe koszty działalności, bycie blisko ludzi i większe możliwości rekrutacyjne pracowników niż w aglomeracjach. Jednak może to też rodzić pewne wyzwania - szczególnie, gdy większe potrzeby kadrowe firmy, spowodowane dodatkowymi zamówieniami od klientów, pokrywają się ze szczytem prac polowych w rolnictwie i sadownictwie. Skompletowanie załogi, która zrealizuje ambitne plany produkcyjne staje wówczas pod znakiem zapytania. 

Z taką sytuacją mierzyliśmy się u jednego z naszych klientów - firmy Nicols, producenta środków utrzymania czystości, którego zakład mieści się w Trawnikach na Lubelszczyźnie. Lato nie było dla nas czasem odpoczynku i długich urlopów, lecz okresem wzmożonej pracy. Zobacz, jak dzięki usłudze Randstad Inhouse Service pomogliśmy firmie w tym gorącym okresie.

wychodzimy-poza-schematy-jak-usluga-ris-pomaga-firmie-nicols-realizowac-plany-produkcyjne

rozwiązania szyte na miarę 

Działalność firmy Nicols charakteryzuje się dużą zmiennością i różnorodnością zamówień. Stała obecność naszych ekspertów u klienta - będąca jednym z elementów usługi Randstad Inhouse Services - pozwala nam jednak współpracować z kierownikami i brygadzistami z działu produkcji. Dzięki temu wiemy, jak kształtują się plany w najbliższym okresie. Możemy zatem w przybliżeniu oszacować, kiedy zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych poszybuje w górę i dostosować do tego nasze działania. Doskonale zdawaliśmy sobie jednak sprawę, że szczyt produkcyjny przypadający na III kwartał roku oznacza, że to lato będzie dla nas wyjątkowo upalne, a rozwiązania, które wcześniej okazywały się efektywne, tym razem nie będą tak plenne.

podwójna korzyść współpracy z zakładem karnym

Od skuteczności naszych działań tymczasem zależało to, czy Nicols będzie w stanie realizować swoje plany. Dzięki ciągłej obecności naszych ekspertów w zakładzie klienta wiedzieliśmy, że niektóre zadania mogą być wykonywane poza murami firmy. Zarekomendowaliśmy wobec tego współpracę z Zakładem Karnym w Lublinie. Po uzgodnieniu przez organizacje warunków kooperacji, Nicols delegował część zadań do placówki. To rozwiązanie pomogło firmie zadbać o swój główny cel - zapewnienie ciągłości produkcji. Nietypowa na pierwszy rzut oka współpraca przyniosła jednak firmie więcej korzyści. Nicols podejmował w ten sposób działania na rzecz osób wykluczonych zawodowo - więźniów, co z kolei pozytywnie przełożyło się na wizerunek przedsiębiorstwa jako pracodawcy. 

To tylko niewielki wycinek rozwiązań podjętych przez nas w Nicols, dzięki którym pozyskaliśmy dla firmy także ponad 80 nowych pracowników tymczasowych. Wszystkie te działania nie tylko pomogły firmie przetrwać ten gorący okres, lecz przede wszystkim zrealizować założone plany produkcyjne:

nicols case study landing page

Tagi: nowoczesne usługi dla biznesu, wizerunek pracodawcy, praca tymczasowa, case study

Agnieszka Chomentowska-Kawka

Process Manager, Randstad Inhouse Services

nasz blog

Tutaj możesz przeczytać między innymi o trendach na rynku pracy, pozyskiwaniu i utrzymaniu talentów oraz uzyskać porady od naszych ekspertów.

subskrybuj

ostatnie artykuły

autorzy

zobacz więcej