Dane mówią same za siebie – żyjemy w czasach, w których zdobycie odpowiedniego pracownika to jedno wyzwanie, ale utrzymanie go zmotywowanego w pracy to kolejna próba sił. Dlaczego firmy nie oferują pracownikom czegoś więcej, niż „wypada”? Odpowiedź jest z reguły jedna. Koszty. Są jednak wyjątki od tej reguły.

benefity pozapłacowe

Jednym z takich przykładów, o których jakiś czas temu pisałam na naszym blogu, są wyjątkowe benefity dla pracowników. Już wiemy, że firmy coraz częściej inwestują w niebanalne elementy, które uatrakcyjniają pakiet zatrudnienia. Mamy lipiec, wakacje w pełni, sezon urlopowy potrwa jeszcze jakieś dwa miesiące. A gdyby tak dołożyć coś, co pracownika czyni bardziej szczęśliwym? Tak, dokładnie - szczęśliwym. Bo jak inaczej nazwać dodatki do wynagrodzenia, które bezpośrednio łączą się z wypoczynkiem i wakacjami? Bo co innego powoduje w wielu z nas uśmiech na twarzy i wzrost hormonu szczęścia, jak nie myśl o urlopie?

wakacyjne benefity pozapłacowe

wakacyjne dodatki dla pracowników

Wyjątkowe benefity wakacyjne są coraz częściej spotykane u pracodawców, dla których standard życia pracownika to priorytet. Wybierają oni jeden lub kilka elementów z poniższych pięciu, z których pracownicy cieszą się najbardziej:

1. Summer Fridays – przez okres lipca i sierpnia pracujemy 4 dni w tygodniu.

2. Trzydniowy weekend raz w miesiącu - to inna forma benefitów w postaci dodatkowych dni wolnych.

3. Pracuj gdziekolwiek, gdy słońce za oknem - pracodawcy chcą zatrzymać pracowników w pracy, ale niekoniecznie muszą być oni przecież w biurze, praca zdalna może być bardzo praktycznie wykorzystana w okresie wakacyjnym.

4. Dofinansowanie do wspólnych wakacji dla pracowników i ich rodzin - jest to nie tylko benefit, ale też sposób na integrację.

5. Apartamenty w turystycznych kurortach - pracownicy mogą z nich bezpłatnie korzystać po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu. 

Podsumowując, wakacje i czas urlopów to idealny czas, aby dać się zachwycić swoim pracownikom. Dobry przepis kulinarny najczęściej zawiera oryginalne przyprawy, które zmieniają cały smak potrawie i zachwycają jej kompozycją. Tak samo może być z miejscem pracy - oryginalne dodatki, w tym przypadku wakacyjne benefity pozapłacowe sprawią, że wypoczęci pracownicy docenią firmę jeszcze bardziej. A wypoczęty pracownik, to dobry pracownik.

Jeżeli zainteresował Cię ten materiał, zapisz się na subskrypcję naszego bloga i przeczytaj więcej podobnych wpisów:

zapisz się

Znajdziesz tu informacje między innymi o trendach na rynku pracy, pozyskiwaniu i utrzymywaniu talentów oraz budowaniu atrakcyjnej marki pracodawcy. 

Tagi: employer branding, benefity, utrzymanie pracowników

Joanna Kubik

Strategic Business Key Account Manager w Randstad Polska

nasz blog

Tutaj możesz przeczytać między innymi o trendach na rynku pracy, pozyskiwaniu i utrzymaniu talentów oraz uzyskać porady od naszych ekspertów.

subskrybuj

ostatnie artykuły

autorzy

zobacz więcej